Lietuvoje kiekvienais metais kyla daugiau kaip 15 tūkstančių gaisrų. Juose žūva per 200 žmonių. Išvengti nelaimės padės priešgaisrinė signalizacija.


Priešgaisrinės signalizacijos sistemos būna dviejų tipų konvencinė ir adresuojama.


Konvencinė gaisro signalizacija gali būti prijungiama prie apsauginės signalizacijos ir valdoma ta pačia klaviatūra (butuose, namuose)  arba montuojama su atskira priešgaisrine centrale (biuruose, sandėliuose, kt. patalpose).

Patalpose išdėstomi priešgaisriniai jutikliai sudaro vieną apsaugos zoną. Šios sistemos trūkumas tai, kad suveikus kažkurios patalpos jutikliui bus indikuojamas gaisro pavojus visoje zonoje.


Šio trūkumo galima išvengti naudojant brangesnę adresuojamą sistemą. Šios sistemos privalumas toks, kad galima nustatyti gaisro židinį jutiklio tikslumu. Priešgaisrinės signalizacijos tipinė schema sudaryta iš priešgaisrinių jutiklių, priešgaisrinės centralės, aliarmo ir signalizavimo įrenginių. Adresinės sistemos diegiamos biurų kompleksuose, mokymo įstaigose, kituose dideliuose objektuose.

Priešgaisriniai jutikliai yra dviejų tipų: dūminiai ir temperatūriniai. Dūminiai jutikliai reaguoja į matomus dūmus, temperatūriniai – į fiksuotą aukštą temperatūrą arba į staigų jos pokytį.


Be įprastinių jutiklių taip pat yra montuojami dujų nuotekio jutikliai, pavojaus mygtukai bei atskiros priešgaisrinės sirenos.