Per metus Lietuvoje užregistruojama netoli devynių tūkstančių vagysčių įsibraunant į  patalpas. Efektyviausia prevencijos priemonė – apsauginė signalizacija. Signalizacija gali apsaugoti ne tik Jūsų turtą, bet atskirais atvejais netgi Jūsų sveikatą ar gyvybę.


Norint išvengti nepageidaujamų pasekmių, patartina įsirengti apsauginę signalizaciją.


Tipinė apsaugos sistemos schema susideda iš apsaugos centralės ir įvairios paskirties jutiklių: (judesio, stiklo dūžio, smūgio, magnetiniai kontaktai, dūmų, temperatūros ir kt.), signalizatoriai (sirenos su blykste ir kt.), valdymo pultai (klaviatūros).


Centralė – tai mikroprocesorius, kuris apjungia visus įrenginius į visumą ir analizuoja daviklių būsenas realiame laike, o įsilaužimo atveju suformuoja aliarmo signalą.

Priklausomai nuo patalpų išdėstymo ir specifikos naudojami skirtingi jutikliai.


Apsauginės signalizacijos yra skirstomos į dvi pagrindines grupes:


  • Laidinė apsauginė signalizacija

Pati populiariausia, patikimiausia bei pigiausia signalizacija. Dažniausiai įrengiama naujai statomuose namuose arba kitose remontuojamose patalpose. Visi sistemos komponentai sujungiami daugiagysliais laidais, kurie paslėpiami po tinku arba gipso kartono plokštėmis.


  • Bevielė (kombinuota) apsauginė signalizacija

Tai puiki galimybė apsaugoti patalpas, kurios jau suremontuotos, arba nėra galimybės nutiesti laidų. Bevieliai jutikliai yra brangesni už laidinius, tačiau jų kainą beveik atsveria tai, jog nėra reikalingi laidai, o ir darbo  mažiau. Pastarieji jutikliai veikia maždaug du metus, priklausomai nuo veikimo intensyvumo. Vėliau tereikia pakeisti elementą (bateriją), ir sistema veiks toliau.


Taip pat galima ir kombinuota sistema (ir laidiniai, ir belaidžiai jutikliai). Tai leidžia ne tik, kur įmanoma, pastatyti laidinius jutiklius, esant bevielei sistemai, bet ir išplėsti jau esančią laidinę sistemą net iki 32 bevielių jutiklių.


Lauko teritorijos apsaugos apsaugai naudojama perimetro apsaugos sitema.